Heater WAH 113-309-01
60,246 ₴
In Stock
Product Code: ПНВ 113-309-01
Manufacturer: ТОВ "Спецпроменерго-1"
Delivery by Nova Poshta at carrier rates
Delivery by own transport
Warranty from the manufacturer
Industrial heaters are widely used in most enterprises in our country. A wide range of standard sizes helps to select air heaters for almost any room size, from small buildings to powerful factories. Moreover, their installation can be carried out both inside and outside the building, and operation can be carried out at outdoor temperatures reaching – 45°C
| Country of manufacture | Ukraine |
| Type of energy carrier | water-heater-for-supply-ventilation/" class="ocf-attribute-link">water-heater/" class="ocf-attribute-link">water-heater-for-supply-ventilation/" class="ocf-attribute-link">water |
| Numbers of rows | 3 |
| Heat exchange surface area | 73,04 m² |
| Maximum working pressure | 1,2 MPa |
| Performance (in terms of heat) | up to 300 kW |
| Performance (air) | 12500 m³ |
| Length | 1602 mm |
| Width | 160 mm |
| Height | 950 mm |
| Weight | 132,7 kg |
| Heat power | up to 300 kW |
| Connection type | under welding, threaded, flanged |
| Application | |
| Installation | |
| Type |
